X
03nov

Unieke inktvis-vondst op Ameland

03 nov, 2016 | Natuur | 0 Comments | View Counts (1722) |Return|

Op het Zuidwesterstrand bij Hollum op Ameland is eind oktober 2016 een levende "kleine achtarm" (een inktvissoort) gevonden. Ecomare maakt melding van de vondst door de familie Dam van zorgboerderij De Suudwester. Zij zetten het dier op de foto en hebben het daarna teruggezet in zee. Kleine achtarmen, een kleine versie van de octopus (letterlijk: acht poten), spoelen zelden aan op stranden langs de Noordzee. Het dier komt vooral voor langs de kusten van de noordoostelijke Atlantische Oceaan en in de Middelandse Zee, slechts af en toe wagen ze zich in het zuidelijke deel van de Noordzee. De vorige vondst in Nederland was vijf jaar geleden.

Kleine achtarmen zijn te herkennen aan de duidelijke naad tussen rug en buik, en aan een enkele rij zuignappen op een arm. Een octopus heeft twee rijen zuignappen per arm. Kleine achtarmen kunnen bliksemsnel van kleur veranderen, maar normaal zijn ze oranjebruin. Ze jagen op krabben, garnalen en andere kreeftachtigen. 
Het exemplaar op het Amelander strand is waarschijnlijk een vrouwtje. Ecomare baseert dat op de vorm van de armen. Alle acht zijn gelijk, terwijl mannetjes zeven identieke en een afwijkende arm hebben. De afwijkende gebruiken ze bij de paring. Mannetjes blijven bovendien liever op een diepte van 50 tot 100 meter en spoelen dus eigenlijk nooit aan.

Related

Auto de dijk af: niet op de handrem

Auto de dijk af: niet op de handrem

Soms zit er wel eens iemand met een auto vast in het zand van het Noordzeestrand. Soms raakt een aut...

Read More >
Geen inbraken op Ameland

Geen inbraken op Ameland

Ameland is de enige gemeente in Nederland waar vorig jaar geen inbraakpoging gemeld werd

Read More >

Wie investeert in gaswinng in de Waddenzee?

Deze week is de Waddenvereniging begonnen met een zoektocht naar de investeerders die door hun inves...

Read More >
Slimme lantaarnpalen op Ameland

Slimme lantaarnpalen op Ameland

Jos, Wijnand en Matthijs tekenden decennia geleden lantaarnpalen op Ameland. Er bleek een veelheid a...

Read More >
Waddenvereniging wil dat minister ingrijpt bij gaswinning NAM

Waddenvereniging wil dat minister ingrijpt bij gaswinning NAM

De bodemdaling tussen Ameland en het vasteland is voor het tweede jaar anders en sneller verlopen da...

Read More >
In zomer half uur langer licht op Ameland

In zomer half uur langer licht op Ameland

Op 21 juni 2017, even voor half zeven is officieel de zomer begonnen.

Read More >