22mei
Historisch volstrekt unieke coalitie gemeentebestuur Ameland
Maandagavond 22 mei 2017. Witte rook op Ameland: de beide lokale partijen Ameland ‘82 en Algemeen Belang Ameland (ABA) gaan voor het eerst in de historie samen in een coalitie. Dat maakten beide partijen zojuist bekend. Algemeen Belang Ameland schuift Piet IJnsen naar voren als wethouder; voor Ameland ‘82 is Peter Pot kandidaat. Hij was wethouder en raadslid voor GroenLinks in Zwolle.
Beide partijen probeerden sinds 9 mei samen een coalitie te vormen. Dat was nodig, omdat op 3 april de oude coalitie van CDA, Ameland ‘82 en VVD sneuvelde door het vertrek van wethouder Will Bakema (Ameland ‘82). Een poging om die coalitie te reanimeren, en een minderheidscoalitie met de PvdA te vormen liepen op niets uit.
De beide lokale partijen stonden elkaar de afgelopen decennia regelmatig naar het leven. Na de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen was er ook een gesprek tussen beide partijen; dat draaide op niets uit. Nu dwingt een politieke crisis ze alsnog in elkaars armen.
De partijen laten weten dat er een aantal speerpunten zijn tot de verkiezingen van volgend jaar. Te weten de ouderenzorg, de woningbouw, het plan van Harry Westers voor het oude zwembad en het plan voor een parkeerplaats bij de Coop in Hollum. Op dat laatste punt sneuvelde de vorige coalitie.
Related
Wil je een filmpje zien van de situatie tijdens (erg) hoog water bij de duindoorbraak Hollum - Lange...
Read More >
De herbouw van de St. Clemenskerk in Nes is bijna afgerond.
Read More >
Na een politieke crisis in de Amelander raad zou een minderheidscoalitie verder gaan met besturen. M...
Read More >
De storm van 6 en 7 juni was net iets te hard voor de vlaggenmast op het duin van 't Ruyghe Nest...
Read More >
Een kwestie van rust en stilte, goed opletten én een fototoestel bij de hand!
Read More >